Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Полтавці через «Мапу комерційного обліку» можуть дізнатися скільки тепла витратили на будинок

Полтавці через «Мапу комерційного обліку» можуть дізнатися скільки тепла витратили на будинок

Ось така «Мапа комерційного обліку» розміщена на сайті «Полтаватеплоенерго». Скільки тепла спожила багатоповерхівка із будинковим лічильником можна побачити, ввівши її адресу. Тут дані за останній опалювальний сезон. Перевірити це можуть жителі Полтави та 4 райцентрів області, пояснює прес-секретар «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок. «Вказані обсяги споживання теплової енергії в Гкал всього житлового будинку. І, що більш інформативно для споживача – можна ознайомитися з обсягами споживання теплової енергії на квадратний метр опалювальної житлової площі», - розповів керівник прес-служби «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок .

Стежить за показниками спожитого тепла полтавка Ірина Лукашова. Вона проживає ось у цій багатоповерхівці на вулиці Європейській. «Ми економимо, тому у нас за весь опалювальний сезон до 1 Гкал. (00.40-00.46) радіатори прикручуємо, підлогну вимикаємо теплу»,  - говорить полтавка Ірина Лукашова..

Теплоспоживання у схожих будинках відрізняється, каже працівник «Полтаватеплоенерго» Віктор Іванченко.  «Кількість теплової енергії, яка витрачається на опалення житлового будинку залежить від теплозахисних властивостей огороджувальних конструкцій будинку, температури зовнішнього повітря в той період, коли проводився облік, температури в приміщеннях», - повідомив начальник служби приладів обліку та контролю за якістю теплопостачання «Полтаватеплоенерго» Віктор Іванченко.

Ця карта дозволить мешканцям зрозуміти, чому вони платять більше за сусідів з іншої багатоповерхівки, каже Олександр Циганок. «При збільшенні на кожний градус понад 18 градусів автоматично це призводить до збільшення витрати теплової енергії. Це зростання в межах 5-7 %. А отже на ці 5-7 % зростає вартість послуги», - розповів керівник прес-служби «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок.

Нагадаємо, цьогорічний опалювальний сезон в обласному центрі триває з 20 жовтня по 9 квітня.