Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Міська рада та облавтодор відмовилися від дороги Київ-Харків

Міська рада та облавтодор відмовилися від дороги Київ-Харків

«Ось ця дорога є частиною міжнародної траси Київ – Харків – Довжанський. Вона проходить через Полтаву. Дорога – у латках. Капітально її не ремонтують. Хоча саму міжнародну трасу в межах області ремонтує Служба автомобільних доріг Полтавщини».  Ця дорога нерівна і псує колеса автомобіля, каже водій Юрій Дворко. «Латками полатана. Бугри! Підвіска розбивається» «Як дощ або сніг, або ожеледь – машину кидає» – говорить водій Юрій Дворко.

Водій Дмитро Бурмака каже: на дорозі немає розмітки. «Автівки починають виїжджати на зустрічну смугу й цим самим створюють аварійну ситуацію на дорозі» «Відповідно до чинного законодавства, у нас швидкісний режим – 50 км/год, але по цій дорозі важко й 30 км/год проїхати» – каже водій Дмитро Бурмака.

Ця ділянка не належить обласній Службі автомобільних доріг. Про це журналістам «Cуспільного» повідомили у відповіді на інформаційний запит. «Підставою для прийняття на баланс автомобільної дороги є Постанова Кабінету Міністрів України. На сьогодні вона не прийнята. Оскільки ініціатор передачі – міська влада – не завершила процес передачі й вулиці Київське та Харківське шосе знаходяться на балансі управління житлово-комунального господарства Полтавської міської ради»

Місто теж відмовилося від капітального ремонту дороги. За словами очільника Полтавської міської ради, траса Київ –Харків – на балансі обласної служби автодоріг. «Ми вже давно передали. Підписали всі акти прийому – передачі» «Я думаю ми всі прекрасно розуміємо, що відремонтувати таку трасу для вантажних автомобілів, які курсують з інших міст, це десятки, а то й сотні мільйонів» – каже Олександр Мамай.

Рішення про передача частини траси на баланс обласної Служби автомобільних доріг депутати міськради підтримали у листопаді 2016-го, каже юрист Петро Нога. «Таке рішення було прийняте, але відсутня постанова Кабінету міністрів, за якою буде відбуватися ця передача. І тому питання лишається невирішеним: фактично майно знаходиться на балансі міської ради, але вона не хоче витрачати кошти. І ще не передано на баланс облдержадміністрації»   – каже юрист Петро Нога.

Заступник начальника обласної служби авто доріг Анатолій Мягкохліб повідомив: розроблені варіанти рішень щодо реконструкції вулиць Київське та Харківське шосе. Дата ж ремонту – невідома.