Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Невдовзі полтавці не отримуватимуть у магазинах решту дрібними

Невдовзі полтавці не отримуватимуть у магазинах решту дрібними

Копійки у своєму гаманці пані Ольга носить постійно. При нагоді, каже, дрібні гроші обмінює на купюри. Дрібні гроші заважають.  В гаманець погано вкладаються, мені зручніше купюрами, каже полтавка Ольга Кошова.

Полтавець Станіслав дрібні гроші майже не бере. Три гривні копійками, чотири – максимум із собою може бути, по 50 копійОк. Менше навіть не беру.

Монети номіналом 1,2,5,10, 25 копійок поступово виводять з обігу. Однак ними можна розраховуватися у всіх державних і приватних структурах: банках, аптеках, магазинах і кіосках.

Продавчиня Оксана показує дрібняки, отримані від людей за два місяці торгівлі.Монетами пасажири майже не розраховуються, розповідає кондуктор тролейбуса пані Ірина. Ось це всі копійки за другу зміну, за весь день. Найбільше одна, дві гривні розраховуються. Дрібні рідко дають, говорить кондуктор тролейбуса Ірина Брикова.

З 1 липня 2018-го продавці магазинів мають право не давати покупцям решту. Якщо у продавця немає дрібних монет, то тоді вступає в силу правило відповідних заокруглень. Якщо сума закінчується на число від 1 до 4 копійок, то вони заокруглюються в сторону зменшення до нуля. Якщо від 6 до 9 копійок, то заокруглюються в сторону збільшення до нуля, говорить юрист Олексій Любченко.

За словами юриста Олексія Любченка, поки що монети знаходяться в обігу. Згодом, можливо, Нацбанк ухвалить рішення про вилучення монет дрібного номіналу з обігу.02:34 -02:49 Якщо людині не подобаються монети дрібного номіналу, вона може їх витратити у найближчій крамниці, або використовувати доти, доки вони є в обігу, говорить юрист Олексій Любченко.