Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Полтавські абітурієнти можуть вступити майже на двісті тисяч бюджетних місць

Полтавські абітурієнти можуть вступити майже на двісті тисяч бюджетних місць

Владислав Ракович прийшов до університету для консультації перед вступом. Переглядає спеціальності, які може обрати за результатами ЗНО.

«Слабувато здав. Шансів мало вступити на бюджет, але хотілося б», - каже абітурієнт Владислав Ракович.

Ось так працює консультаційний центр для абітурієнтів. Тут випускникам розповідають: на навчання за державні кошти приймають за рейтинговою системою.

 «Конкурс формується на ту чи іншу спеціальність в цілому по Україні. Потім база ЄДЕБО розподіляє місця і ми так само, як і вступники, отримуємо результати першого серпня», – каже відповідальний секретар приймальної комісії Валерія Осташова

До початку вступної кампанії кожен виш пропонує максимальну кількість бюджетних місць, на які можуть зарахувати абітурієнтів. Остаточно цифру визначає профільне міністерство.

«Безумовно, враховують і здобутки університету. Тобто є такі коефіцієнти, які враховуються. Це, наприклад, і кількість публікацій, і визнання університету, публікацій в наукометричних базах, таких, як «Scopus», «Web of Science».

А це – Світлана Сохатюк. Вона закінчила чотири курси і готує документи для вступу на магістратуру. Для неї та інших бакалаврів кількість бюджетних місць – фіксована. Їх зараховуватимуть за результатами вступних іспитів.

«Фаховий – це всі предмети зі спеціальності. І англійська мова. На листочку вирішив, тобі їх роздали, ми вирішили, поздавали і все. Якраз мій рівень. Ні менше, ні більше. Як учила, так і здала», розповідає Світлана Сохатюк.

За словами Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, цього року загальний обсяг державного замовлення – майже двісті тисяч місць. За державні кошти зможуть навчатися майже вісімдесят тисяч бакалаврів, тридцять дев’ять тисяч молодших спеціалістів та понад шістдесят тисяч вступників на магістратуру.

На бюджетні місця зможуть вступити понад п’ятдесят два відсотки випускників шкіл.

Зараховувати вступників на навчання за рейтинговими списками розпочнуть на початку серпня.