Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві оновлять частину вулиці Соборності й Театральну площу

У Полтаві оновлять частину вулиці Соборності й Театральну площу

Бруківку на пішохідній частині вулиці Соборності у Полтаві демонтують. Її замінять на гранітну тротуарну плитку. Бордюрів не буде. Головний інженер проекту Сергій Мурза показує ескізи майбутніх оновлень. Усе буде на одному рівні. Це відповідає нормам щодо доступності маломобільних груп населення. У рамках проекту пропонується заміна зелених насаджень», – розповідає головний інженер проекту Сергій Мурза.

Каналізаційні люки проектанти пропонують замінити на нові – чавунні. На них хочуть нанести карту центральної частини міста. «Це наша основна вулиця. На перехрестях, де будуть ці люки, плануємо  встановити окремі маркери. Людина, яка побачить цей люк, зможе зорієнтуватися, де вона є зараз», – каже головний інженер проекту Сергій Мурза.

Полтавка Ольга центральною вулицею міста ходить щодня.

«Кам’янку переклала б. Було б добре пофарбувати дерева», – каже полтавка Ольга Латипова.

За словами головного інженера проекту, кіоски з центральної вулиці Полтави приберуть. Такі зміни, каже полтавка Анастасія, потрібні.  «Кіоски не вписуються в цей інтер’єр. Ви йдете і не можете насолоджуватися красою міста. Тут то пивоварні, то продаж шаурми. Для благоустрою міста, можливо, було б добре прибрати всі ці непотрібні конструкції», – говорить полтавка Анастасія Черкаська.

Подруга Анастасії приїхала із Сполучених Штатів Америки. У Полтаві дівчина гостює втретє. Мені подобаються дерева і пішохідна зона. Єдине зауваження: можна було б квітів більше посадити, щоб створити домашню атмосферу. І більше поставити затишних магазинів.

 На цій ділянці дороги хочуть встановити туристичні вказівники, антивандальні лавки, урни та велопарковки. «Я підтримую не лише велопарковки, але й велодоріжки. Бо ті, хто займається велоспортом, то поки в нашому місті не дуже приділяють цьому увагу. Велосипедисти ділять територію з пішоходами», – говорить полтавець Микола Тума.

Подану концепцію оновленої частини вулиці Соборності направлять до  архітектурної комісії.

«Повинна пройти експертиза, яка дає висновок про те, що все, що буде змінюватися є в рамках законодавства. Після того оголошується тендер. Замовником є Управління ЖКГ. Вони визначать підрядну організацію, яка виконуватиме ці роботи», – говорить секретарка  Полтавської міської ради Оксана Деркач.

За словами Оксани Деркач, вартість такого оновлення вулиці Соборності – близько 70 мільйонів гривень.