Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

ТВК не прийняла рішення щодо відкликання депутатів Полтавської міськради

ТВК не прийняла рішення щодо відкликання депутатів Полтавської міськради

Полтавська міська рада. Міський голова Олександр Мамай робить офіційну заяву: відкликання депутатів не відбулося.  «У територіальної виборчої комісії був останній день для прийняття рішення. 24 числа виборча комісія з якоїсь причини не зібралася. Наступний раз депутатів можуть відкликати члени територіальної громади, тобто 1700 підписами через рік», – розповів Олександр Мамай.

Голова виборчої комісії каже: (він у кадрі) продовжать перевіряти підписи, які зібрала ініціативна група за відкликання депутатів після зборів у середині червня. «Рішення ще не ухвалили, ще на розгляді. Оголошена перерва після дев’ятого числа, коли було засідання, на якому було вирішено взяти підписи на перевірку», - говорить Євген Ніколаєнко.

Згідно із Законом України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія має зробити часткову перевірку пакету документів, зібраних ініціативною групою. «Якщо у нас є сумніви щодо підписів. Наприклад, неправильно заповнений підписний лист. Ми такі підписи не враховуємо», - говорить Євген Ніколаєнко.

Юрист Олексій Любченко показує сорок першу статтю закону, де визначений термін для прийняття рішення. І додає: «Якщо мова йде про відкликання депутатів міської ради міст обласного значення, то встановлений строк 20 днів. З того часу, як до них звернулися з відповідними документами. Відкривається засідання, це засідання має бути безперервним і в межах цього засідання вирішується цілий перелік питань».

Юрист розповідає: потім рішення ТВК можна оскаржити. Олексій Любченко каже:«Якщо не дотримується процедура, встановлена чинним законодавством, то суб’єкти правовідносин можуть оскаржити до компетентних органів рішення ТВК. І в цьому випадку можна посилатися на порушення відповідної процедури».

Збори, де обрали ініціативну групу, відбулися дванадцятого червня у Полтаві. (збори-архів) У результаті зібрали по дві тисячі шістсот підписів за відкликання шістьох депутатів: Оксани Деркач, Світлани Бондарєвої, Тимофія Гаєвого, Володимира Корнійчука, Ярослава Мартинюка, Івана Діденка.  «Ми заберемо у міського голови тушок, які, як раби, зараз голосують абсолютно за все, всі рішення, які хоче протягнути міський голова. Система виборів влаштована таким чином, що голосують люди перш за все за партію. І людину, яка представляє цю партію. Формат має бути такий: 42 депутати, які представляють громаду. І міський голова, а не міський голова і депутати», - коментує Олександр Шамота.

Нагадаємо, двадцять третього липня Центральна виборча комісія опублікувала постанову про зміну трьох членів міської територіальної виборчої комісії.