Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Протрималося п’ять днів. У Полтаві викрали мультитул із безплатної велоСТО

Протрималося п’ять днів. У Полтаві викрали мультитул із безплатної велоСТО

На цій вуличній станції техобслуговування для велосипедів викрали мультитул. Минулого тижня його показувала разом з іншим знаряддям ініціаторка створення велоСТО Ірина Садовнікова.

 «Це мультитул, різні викрутки різних діаметрів, викрутки також є окремо», – говорила тоді дівчина. Велосипедист Євген Асауленко приїхав до велоСТО. Оглядає транспортний засіб за допомогою своїх інструментів.

«Мультитул велосипедний – найуживаніша річ для велосипедиста. Це - набір шестикутників, викрутка пласка, викрутка хрестовидна. Близько 200 гривень», - пояснює Євген Асауленко.

Приїхав на станцію техобслуговування і полтавець Сергій Тищенко. Велосипедист перевіряє спиці коліс. Також оглядає набір інструментів, якими обладнана станція. «Мультитула зараз тут вже не вистачає. Вже якісь вони зіпсовані. Незрозуміло, чи від експлуатації чи вандали» - говорить Сергій Тищенко.

Інструмент, який викрали невідомі, для велосипедиста важливий, каже Сергій.«Для полагодження - не так часто, а підкрутити сідло (наприклад, відрегулювати), то частіше», - говорить велосипедист Сергій.

Велосипедист Євген Асауленко розповідає про львівську велостанцію і їхній досвід убезпечення інструментів.  «Вона закрита. Інструмент в середині захований. І написано: «Шановні велосипедисти, якщо вам потрібно скористатися, ключ в адміністратора». Звичайно, це на 100 % не вбереже інструмент від крадіжки чи псування», - розповідає Євген.

 Головний спеціаліст «Бюжету участі» телефоном розповів, чому станцію у Полтаві не убезпечили, як, наприклад, у Львові. Артем Іванюк, головний спеціаліст «Бюджету участі» пояснив:  «Якщо він буде обмежений, то він не буде відповідати принципу програмі, по якій він був встановлений «Бюджету участі». Основний принцип цієї програми, що всі споруди, всі елементи, які встановлюються, вони мають бути у загальній доступності.Там кожен інструмент кріпиться за трос. Трос такий, як мізинець. Можливо, треба буде вдосконалити, коли ми будемо робити подібні елементи.Максимум за тиждень усі інструменти будуть відновлені і встановлені заново».

Щодо крадіжки інструмента у Полтаві заяв до поліції не надходило, повідомила інспектор відділу комунікації поліції Полтавщини Ірина Понякіна.Нагадаємо, вулична станція техобслуговування для велосипедів запрацювала в обласному центрі 23 липня. Її встановили у рамках проекту «Полтава велосипедна», який переміг у міському «Бюджеті участі-2016».