Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Полтаві багатодітній родині зменшили виплати на дітей

У Полтаві багатодітній родині зменшили виплати на дітей

Ось в цьому будинку у провулку Комунальний, 3 живе багатодітна родина  Шкаровських. Подружжя виховує дев’ятьох дітей. Четверо – рідні, одна – усиновлена, інші – прийомні. 30 липня міськвиконком змінив статус будинку сімейного типу, який мали Шкаровські.  «Кількість вихованців в ньому складає чотири дитини. Тільки при наявності п’ятьох дітей може створюватися дитячий будинок сімейного типу»,  говорить заступниця Полтавського міського голови Світлана Тарашевська.

Михайло Шкаровський показує заяву, яку написав до органів опіки. У заяві- прохання взяти на виховання до родини ще одну дитину. Відповідь чоловік не отримав. Пізніше служба у справах дітей, каже Михайло, рекомендувала родині змінити статус. «Питання облашування  вирішувалося, але нам ставили перешкоди для того, щоб ми не змогли його вирішити і тому навмисне змінили нам статус», розповідає батько-вихователь дев’ятьох дітей Михайло Шкаровський.

Батькам-вихователям зменшили і виплати на дітей. Раніше родина отримувала п’ять прожиткових мінімумів. Нині - півтора. «Якби були нормальні відносини зі службам, то проблеми не було. Це було зроблено для того, щоб зняти з нас статус, потім місяць, два, півроку, а може й взагалі, не надати можливість  для дооблаштування», – розповідає батько-вихователь дев’ятьох дітей Михайло Шкаровський.

Юрист Олексій Любченко каже: міськвиконком мав право змінити статус батькам-вихователям. Родина не надала вчасно документів. Щоб поновити статус, подружжю Шкаровських потрібно зробити наступне. «Особа може написати заяву. Наприклад, що хоче взяти до сім’ї ще одну дитину і компетентні органи можуть прийняти рішення щодо продовження функціонування відповідного будинку», – розповідає юрист Олексій Любченко.

Нині батьки збирають документи, щоб взяти на виховання дитину і відновити статут будинку сімейного типу.