Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві запрацював шкільний ярмарок

У Полтаві запрацював шкільний ярмарок

 Анелія збирає шестирічного Єгора до школи. Вони приїхали  з Миргороду до обласного центру на шкільний ярмарок. Біля цієї ятки обирають канцтовари. 

«Зручно. Ми прийшли. Тут і одяг, і канцтовари. Все в одному місці. Якщо знаєш, що треба купити, то тут можна все придбати для школи», -  каже Анелія Семиренко. 

 Найбільше покупців - з 13-ї до 16-ї години, каже продавець Олександр. Чоловік працює за відсотки. За день заробляє щонайменше 150 гривень.

«Я чим більше продам, тим більше зароблю. 01:05 00:34 Найбільше беруть зошити, клей, скотч», - каже продавець Олександр Ісичко.

Торжище - у центрі Полтави. На бруківці - два десятки різнокольорових наметів. Щодня гуляє цією вулицею пенсіонерка пані Олена.

«Вже запаскудили так вулицю, що далі нікуди. А ці кафе тут недоречні», - каже пенсіонерка Олена Ніколаєнко. 

Депутат міськради Вадим Ямщиков запропонував змінити місце торжища. 

«Актуальність цей ринок втратив. Він тут стоїть з початоку 90-х. Я вже кілька років пропонує альтернативні варіанти: де їх можна розмістити. Наприклад ОЦЕВУМ або біля міського будинку культури», - каже депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Міський голова Полтави проти зміни розташування шкільного ярмарку.

«Цей ринок, коли я йшов у перший клас - 1975 року – вже існував. І мама мені на цьому ринку купила першу шкільну форму. І якщо мешканців задовольняє, то чому я його повинен переносити?» - каже Полтавській міський голова Олександр Мамай. 

Торговельні точки стоять на пішохідній зоні. Головний архітектор області каже, намети псують естетичний вигляд вулиці. Полтавський ярмарок, пропонує, облаштувати на кшталт європейського.

«Розробити єдиний вигляд цих яток. Один раз - це буде шкільний ярмарок, інший - різдвяний ярмарок чи Великдень»,- каже  головний архітектор області Ірина Особік. 

«Ми цього року не планували проводити цей ярмарок. Але підприємці просили його влаштувати.  Міська влада та рада підприємців прийняла рішення його провести. До того ж, вже з 2019 року будуть реконструювати центральну частину міста. І більш за все, його там не буде», - каже голова ради підприємців міста Олександр Дикань.

 Цьогоріч працюватиме ярмарок на вулиці Соборності до 16 вересня.