Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У селі Лучки Кобеляцького району встановили камери спостереження

У селі Лучки Кобеляцького району встановили камери спостереження

Ось такі камери відеоспостереження у Лучках Кобеляцького району - по всьому селу. Ця - неподалік дитячого майданчика.

«Це щоб вдень бачити, хто заїжджає в село, хто виїжджає. В нас люди такі, якщо хтось з’являється, то телефонують мені, сповіщають», - каже голова Лучківської сільради Наталія Камінська.

У сільраді встановили телевізор, на який надходять сигнали з восьми камер відеоспостереження. На це витратили 95 тисяч гривень з сільського бюджету.

Ось центр села. Видно все: магазин, школа, в’їзд в село. Три місяці, як стоять камери, крадіжок в нас таких  не було.

Під охороною камер також - худоба селян. Коли відеокамер не було, село патрулювали місцеві мешканці самостійно. Ось ці жительки – на велосипеді.

По три людини ми чергували  З 11 до 4-ї чергували., - каже Світлана Кравцова, місцева жителька

Патрулювати село почали три роки тому через крадіжки корів, каже місцева жителька Любов Васько.

 «З нашого села – найперших вкрали. У молодих людей з двома дітками. У них двоє корів. За одну ніч вивели із села. Для якого корова – велика справа. Бо тільки за рахунок молока люди виживають", - говорить Любов Васько, патрулювала село

Це була така трагедія. Через деякий час вивели із двох дворів по одній корові», - розповідає Любов Васько, яка патрулювала село.

Охороняти село жінкам допомагали і чоловіки.

«Були випадки, що хлопці ганялися  за машинами, з причепом. Під сніг, зимою. Коли пішли чутки, що тут сторожують, то сюди мало хто навідувався»,- говорить Іван Кацай, який допомагав патрулювати село.

Самі того не усвідомлюючи, жителі села Лучки почали втілювати державний проект «Сусідська варта». Коли громада стежить за порядком спільно з поліцією.

Від села до найближчого дільничного – близько 15 кілометрів.

 «Тоді, як покрали корів,поліція заїжджала сюди з машинами і наші люди чергували.У нас з ним тісна співпраця. Але якщо він далеко, то великої співпраці не буде, щоб він швидко реагував на все», - каже голова Лучківської сільради  Наталія Камінська.

 За словами  Наталії Камінської, для кращого сигналу з відеокамер, на водонапірну вежу почеплять ретранслятор.