Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Ковалі з усієї країни зібралися на фестивалі у Миргороді

Ковалі з усієї країни зібралися  на фестивалі у Миргороді

Ковальський фестиваль відкривають ходою.

Захід присвячений пам’яті коваля Петра Федоряки, який загинув у зоні АТО у липні 2014-го. Фестиваль проводять уп’яте, каже дружина загиблого. 

«До сорока учасників» «Є представники  звідусіль: і Львів, і Запоріжжя, і Київ, і Харків. І звичайно, найширше представлена Полтавська область: Лохвиця, Гоголеве і Горіші Плавні», - говоритьВалентина Федоряка, дружина загиблого Петра Федоряки

Коваль Олег Пилипенко готує суміш із глини та піску. Ця технологія називається «литва в землю». Їй більше п’яти тисяч років.

«В цю землю буде заливатися розплавлений метал, а попередньо, перед цим, буде зніматися форма з моделі. Тобто, з тієї, яку будуть відливати», кажеОлег Пилипенко, коваль (Миргородський район)

Коваль з Києва Олег Лещук виготовляє ножі. Чоловік каже: один виріб робить день. Вартість ‒ від двох тисяч гривень.

 «Енергоносії, метал ‒ це все впливає на ціну наших виробів. А з іншого боку – купівельна спроможність залежить від економічної ситуації в країні. Буває, люди переймаються: заплатити за комуналку чи замовити собі якусь річ» , - говоритьОлег Лещук, коваль (Київ) 

Серед учасників фестивалю ‒ Ніка Музичко зі Львова. 

«Ножі я не роблю! Я суто по художній ковці. Але там є сонячний годинник й ми робимо до нього ковані елементи. Це п’ятий фестиваль і ми робимо символічні сонячні п’ятірки. Зокрема, в мене буде п’ятірка як долоня!», - кажеНіка Музичко, коваль (Львів) 

Чотири годинники від ковалів є Миргороді.

«Була ідея створювати на кожному фестивалі сонячні годинники і дарувати місту Миргород. Без різниці де його встановлять. Це історія, вона залишиться назавжди», каже Роман Марюта, коваль  (Миргородський район)

На захід разом з родиною прийшов восьмирічний Богдан Радченко. Хлопчик стежить за роботою майстрів.

 «Ковалі багато працюють. Виковують із заліза. Й мені дуже хотілося б робити так само», говорить Богдан Радченко, глядач 

Ковальський фестиваль ножових майстрів триватиме день. Завершиться 18 серпня близько двадцятої години.