Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

З температурою та в меншості - веслувальники з Полтавщини стають найкращими в Україні

З температурою та в меншості - веслувальники з Полтавщини стають найкращими в Україні

За кілька секунд стартує естафета для каноїстів на 200 метрів. По четвертій воді – збірна Полтавщини. Стартує Олександр Сівков із Горішніх Плавнів.

«В цьому році набагато тяжче дається перемога. Багато молоді додалося в інших областях, у нас все ті ж обличчя. Не вистачає тих, хто веслує лівою. Так і викручуємося», - розповів каноїст із Горішніх Плавнів Олександр Сівков.

Перехоплює естафету Артем Баландін. Він тиждень тому став призером світових змагань. 

«На фоні втоми наступні гонки, організм уже ослаблений. Третій день уже з температурою ходжу. З горлом, з носом.. тяжко йдуть змагання», - розповів полтавський каноїст Артем Баландін.

Влад Дігтяр також отримав титул призера світу. В цій естафеті він, наймолодший,  робить фінішний ривок.

«Дуже багато хвиль, які йдуть від усіх човнів, від всіх попередніх етапів. І четвертий етап ‑ найтяжчий», - розказав про фінішний заїзд призер світу Владислав Дігтяр.

Хлопці зі збірної Полтавщини здобули бронзові і срібні медалі. Діана Свиридова, сама і в дуеті, ‑ 4 золоті.

«Ми виграли з Владою Касицькою. Важко, втомилася, чекаю відпочинку. Зараз буде місяць відпочинку», - розповіла золота призерка чемпіонату Діана Свиридова.

Спортсмени-землякирозповіли: завдання «виграти командний чемпіонат» ускладнює те, що десятеро колег вирушили на чемпіонат світу до Португалії. Їхній наставник Микола Мацапура залишився тут вболівати за команду.

«Ми, полтавська збірна, займаємо перше місце. З відривом 310 очок від Херсона. Там Херсон, Волинь і Вінниця змагаються між собою в 10 очок», - прокоментував таблицю змагань заслужений тренер України Микола Мацапура.

«Ну, вдома і рідні стіни допомагають. А тут не стіни, тут вода допомагає. Вітер, може, дує для полтавських спортсменів в спину, я не знаю. Але виграють і набирають максимальну кількість очок», - розповів головний арбітр змагань Олександр Мостовенко.

Командний чемпіонат ‑ заключні змагання в Україні для веслувальників. За його підсумками визначають, каноїсти і байдарочники якого регіону найсильніші. Шість років поспіль Полтава приймає цю першість, а збірна команда області виграє змагання.