Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Каналізаційні колектори Полтави в аварійному стані

Каналізаційні колектори Полтави в аварійному стані

На вулиці Симона Петлюри  – один з каналізаційних колекторів, що пролягає повз територію ось цієї приватної забудови. Він в аварійному стані, каже Євген Забишний. 

"Руйнація колекторів призводить до провалів грунту, виносу грунту стічними водами. Відсотків на 90 сама колекторна система – у зруйнованому стані", - говорить Євген Забишний, головний інженер КП «Полтававодоканал».

На цьому відео – провал стався під гаражним кооперативом. Загалом з початку року на каналізаційних колекторах Полтави сталося близько 50-ти провалів. За словами Євгена Забишного, це майже уп’ятеро більше, ніж попереднього року.

"Не вистачає у підприємства коштів на кап заміну зношених мереж, адже вони були побудовані на проміжку одного часу…70- 80 років", - говорить Євген Забишний, головний інженер КП «Полтававодоканал».

Ремонту потребує 90 відсотків міських колекторів, говорить голова обласної комісії з питань екології Ігор Горжій.

"Виділили 10 млн грн. для Полтававодоканалу, але цих коштів, виділених з екологічного фонду, їх не вистачає. Це будуть висновки робочої групи, вони потім попадуть до комісії міськвиконкому. Ці напрацювання підуть в сесійну залу для виділення коштів на проектування", - говорить Ігор Горжій, голова обласної комісії з питань екології 

Аби  відремонтувати каналізаційні колектори, депутат міської ради Юрій Бойко пропонує створити міську програму допомоги.

"Це має бути додаткове фінансування.10 мільйонів виділені. Але начебто вони на грудень ці гроші. Ми спробуємо, щоб ці кошти були виділені раніше. І заплануємо щось на наступний рік", - каже Юрій Бойко, депутат Полтавської міської ради

За словами полтавського депутата Юрія Бойка, питання ремонту аварійних каналізаційних колекторів обговорюватимуть на сесії міської ради.