Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Полтавський суд змінив статус тимчасових споруд.

Полтавський суд змінив статус тимчасових споруд.

Це перехрестя вулиць Івана Мазепи та 23-ого вересня. Ось цьому торговому  павільйону  міськвиконком надав адресу 23-ого вересня, 9 – Н. Крім нього адреси отримали ще п’ять магазинів у Полтаві.  «По канцелярії пройшло рішення. Октябрського районного суду Полтави, де визнано капітальною будівлею, тому це наш технічний обов’язок, ми надали адреси та й все», ‒ розповівполтавський міський голова Олександр  Мамай.

Восьмого червня цього року рішення ухвалила  суддя Октябрського районного суду Марина Материнко.  «Надати коментар щодо розгляду цієї справи, на даний час  немає можливості. Оскільки суддя, яка розглядала справу перебуває у відрядженні. Й дізнатися, який  зміст позовної заяви при подачі її до суду та які мотиви, на підставі яких винесена ухвала, зараз без судді немає можливості», ‒ говорить прес-секретар Октябрського районного суду Тетяна Черняєва.

Це ухвала судді Матернико на  Єдиному державному реєстрі судових рішень. У документі вказали: До початку розгляду справи по суті 25-го травня 2018-го року позивачами та відповідачем до суду подано заяву про затвердження мирової угоди та мирову угоду, згідно з якої сторони просять визнати мирову угоду і закрити провадження у справі.

Юрист Вячеслав Кущинський розповів: суд ухвалив рішення про надання адрес на підставі мирової угоди.

 «Статтею 207-ю Цивільного кодексу (на яку суддя посилається) зазначається що сторони мають право подати мирову угоду. Але виключно що стосується їх прав та обов’язків. Особа 3, яка тут зазначена, в неї немає прав вводити в експлуатацію, робити з рухомого майна – нерухоме – це не є її повноваження», ‒ розповівюрист Вячеслав Кущинський.

Вячеслав Кущинський каже: рішення  суду  змінило  статус тимчасових споруд.

 «Якщо дивитися на цю ухвалу суду, то суддя сама, на власний розсуд, встановила, що тимчасова споруда стала нерухомим майном і її знесення на даний момент фактично неможливе», ‒ розповівюрист Вячеслав Кущинський.

Це відео засідання виконавчого комітету 22-го серпня. Тоді рішення про виконання ухвали суду підтримав Олександр Русін.  «Я не бачив порушень у рішенні суду. Є люди, які займаються підприємницькою діяльністю. І якщо людина хоче поставити ту чи іншу будівлю (тимчасову споруду чи не тимчасову)  вона звертається з певними зверненнями. Вона має право займатися підприємницькою діяльністю»,‒ повідомив член виконкому міської ради Олександр Русін.

Інший член виконкому Дмитро Задворкін  проти виконання рішення суду. «Це тимчасова споруда. Неможливо тимчасову споруду зробити приватною. І біля нашого виконкому є  один із таких МАФів, який… По рішенню суду зробили йому право власності. Я цього не підтримаю. Є ринки. Там можна ставити такі архітектурні форми й можна цим займатися», ‒ розповів член виконкому міської ради Дмитро Задворкін.

За рішенням міськвиконкому  ухвалу суду щодо  присвоєння адрес магазинам мають виконати протягом місяця.