Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Депутати облради погодили дозволи на видобуток мінеральних вод

Депутати облради погодили дозволи на видобуток мінеральних вод

Це приміщення карлівської райдержадміністрації та райради. Тут відбулося чергове виїзне засідання сесії Полтавської облради. Позачергово зібралися, розповідає голова Олександр Біленький, через звернення Держслужби геології та надр України. У них депутатів просять погодити спецдозволи.

«Це одне газове питання і  три по воді. Відповідно до постанови Кабміну нам давали 10 днів на розгляд кадрових питань. Потім це було збільшено до 90 днів. А зараз зменшено до сорока п’яти. Так нас тренують. І ми вимушені збиратися з цього питання», - розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Депутати погодили надання спецдозволів на видобування води двом закладам. Це «Хорольський завод дитячих продуктів» та миргородський санаторій «Слава».

Це відео із засідання постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр. Вона відбувалася двадцять сьомого серпня. Тоді депутати проголосували за відмову двом підприємствам. Заступник голови комісії пояснює, чому так вирішили.

«Коли зайшло питання щодо казенного підприємства «Південукргеологія» щодо надання їм дозволу на розробку і вивчення підземних вод Полтавської області, наскільки Полтава буде залежати від даного рішення і полтавські підприємства щодо використання питних підземних вод, ми не почули. Поспілкуватися із цього питання ми не змогли», - пояснив заступник голови комісії облради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Олег Діденко.

Більшістю голосів рішення про відмову на сесії підтримали. Так само проголосували і щодо товариства «Вест-газ-плюс», яке збиралося працювати у Чорнухинському та Лохвицькому районах.

«Вони не запропонували свого бачення на фінансування соціальної угоди. Тобто вони взагалі відмовилися на даному етапі її фінансувати через те, що начебто не ознайомилися із документами. Вони на жовтневу сесію збираються знову подаватися, але із соціальною угодою, на спецдозвіл», - розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Із другої спроби більшістю голосів депутати визначили розпорядника спеціального фонду.

«На спеціальний фонд надходять кошти від підприємств і установ, у тому числі із використання надр. Пункт 1.1 доповнили рішенням, що розпорядником коштів цільового фонду у складі спеціального фонду обласного бюджету Полтавської області визначити ОДА», - пояснив заступник голови комісії облради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Олег Діденко.

Також двічі депутати голосували за зміни до показників бюджету. Рішенням сесії зі спеціального фонду дев’ять мільйонів направили на оснащення обласної лікарні та понад п’ять мільйонів у дорожній фонд області. Загалом депутати розглянули дванадцять питань.