Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Полтаві на вулиці Олеся Гончара встановлюють камеру відеоспостереження

У Полтаві на вулиці Олеся Гончара встановлюють камеру відеоспостереження

В обласному центріна вулиці Олеся Гончара встановлюють ось цю камеру відеоспостереження. Монтажники працюють щодня у дві зміни, розповів Віталій Козін.

"Камери встановлюються на висоті від 5-ти метрів. Тому для зручності ми використовуємо автовишки. У важкодоступних місцях ми використовуємо сходи. Дану камеру встановили на висоті  6 метрів. Це зроблено, щоб їх не вкрали", - розповідає представник підприємства, що займається встановленням камер Віталій Козін.

Наразі у Полтаві встановили 85 камер, говорить Олександр Стьопін.

"Це камери, які встановленні на даний момент. Тут ми бачимо рух транспорту, зупинки, місця масового скупчення людей. Деякі камери оглядові. Є з розпізнанням номерів. Деякі з дирекцією облич.  Відео з них транслюється та одночасно записується на окремий сервер. До нього матиме доступ поліція та інші служби Полтавщини", - каже фахівець підприємства, що займається встановленням камер Олександр Стьопін.

За допомогою цих камер правоохоронці слідкують за ситуацією у місті.

"Наприклад людині стало зле. Немає кому зателефонувати. Незалежно це вдень, чи вночі, бо камери високоякісні. Одразу отримує сигнал оператор як і поліції, так і надзвичайної медицини, так і ДСНС", - на прикладі пояснює речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

За словами фахівця організації, що встановлює камери, гарантійний строк пристроїв – три роки.

"Можна дивитися або архівне відео, або живе і дивитися, куди автомобіль пересувається. Тобто дуже оперативно можна знайди злочинця", - розповідає  Олександр Стьопін. Він фахівець підприємства, що займається встановленням камер.

Прилади антивандальні та захищені паролем і логіном. Відео з них зберігається  близько двох  місяців. Нагадаємо, Полтаву обладнують камерами  у рамках проекту «Безпечне місто».  Згідно з даними, оприлюднинеми на сайті публічних закупівель «Prozorro», – на їх придбання та встановлення з міського бюджету Полтави витратили 24 мільйони гривень. До кінця цього року підрядник має встановити 317 таких камер.