Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Артеменко
Ольга Артеменко

Перевізники відмовляються безкоштовно возити пільгові категорії населення

Перевізники відмовляються безкоштовно возити пільгові категорії населення

Наталія Литвин – пенсіонерка. Жінка каже – повідомили, що з 20 липня за посвідченням можна їздити містом безкоштовно будь-яким видом транспорту.  Але в автобусі водій відмовив їй у безкоштовному проїзді.

"Він нас висадив. Сказав: «Ні. У нас таких пільг немає. Вийдіть з автобуса». Я не одна сіла, а нас дві людини було. Сіла жінка та я. Ми вийшли вдвох. Перед цим ще я сиділа на зупинці, то жінка, навіть, викликала поліцію. Тому що жодного пенсіонера не взяла маршрутка", - розповіла Наталія Литвин.

Начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Юрій Сябро говорить, що компенсувати перевізникам проїзд пільговиків до 2015-го року зобов’язувалися з державного бюджету.

"З кінця 2015-го року це фінансування припинилось і держава перестала виділяти кошти. Тому було прийнято рішення виділяти ці кошти з міського бюджету", - говорить начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Юрій Сябро

Компенсацію перевізники не отримали. Рішення сесії міської ради – зобов’язані виконувати.

"Згідно програми загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми на 2018 рік – 40 млн грн.. На даний час депутати виділили, здається, 20 млн грн. Перевізники ще тих коштів не отримали. Тому що повинна пройти певна процедура",  - пояснив Юрій Сябро.

Юрій Сябро говорить, обіцяні гроші перевізники отримають не раніше вересня 2018 року. У транспортній компанії «Євробус-Полтава» перевозити безкоштовно пільговиків не відмовляються, але встановлюють часові обмеження: з 10-ої до 16-ої години, про що свідчать оголошення. Пенсіонери у вихідні та свята за проїзд мають сплачувати.

"Ні програмою, ні депутатами, ні виконавчим комітетом Полтавської ради ніякі обмеження як в часі, так і в кількості пільгових місць не приймались", - пояснив Юрій Сябро.

Юрій Сябро каже – зараз міська рада з перевізниками укладає оновлені договори про співпрацю. Ми спілкувалися з керівниками транспортних компаній «Євробус-Полтава», «ЛЮГ», «Люкс-Полтава 2009», після обіцянок зателефонувати пізніше, на зв’язок вони більше не вийшли. Директор компанії «Віраж-В» ситуацію коментувати відмовився.