Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві затоплює приватні будинки на провулку Човновий

У Полтаві затоплює приватні будинки на провулку Човновий

Це відео зняте одинадцятого вересня. Ось - кінець провулку ЧовновИй. Під час дощу, вода починає стікати у двори приватних будинків.

«Вся вода брудна, все тече сюди» «Нам вимило пів двору» «Запах такій стоїть, що неможливо ні вікна відкрити, ні двері. У нас буквально, три метри від води до ґанку» розповідає місцева жителька Людмила Коверко.

Людмила Коверко показує канаву, яка пролягає через її двір.

«Ми з цієї канави витягуємо гілки, пакети, сміття та траву – весь непотріб, який сюди припливає» розповідає місцева жителька Людмила Коверко.

Це – аматорське відео. Його за фільмував Сергій Хоменко ввечері десятого вересня. Дощова вода заливає провулок Човновий.

«Тут поклали дві труби по 400 міліметрів. В одну трубу впадає «лівньовка» із вулиці Патріарха Мстислава. Залишається тут одна труба на 400 міліметрів»  говорить місцевий житель Сергій Хоменко.

Сюди стікає дощова вода вода з Південної, Нижньомлинської та Стрітенської вулиць, каже Сергій Хоменко.

«Під низом лежить велика труба — на глибині двадцяти метрів. Вона забита. Її треба викопати й почистити..» говорить місцевий житель Сергій Хоменко.

Підприємство «Полтававодоканал» не відповідає за ремонт ливневих каналізацій міста, каже речниця підприємства.

«Ливнева каналізація не на балансі «Полтававодоканалу», - каже Ліана Козмейчук, речниця «Полтававодоканалу»

До 2017-го року зливні каналізаційні мережі Полтави були на балансі комунального підприємства «Міська шляхово-експлуатаційна дільниця».

«Раніше зливова каналізація обслуговувалась постійно міською «ПШЕД». Починаючи з першого місяця, коли наступала відлига, й до пізньої осені - вона чистилась. Пісок, сіль – все, що сипимо на дорогу потрапляло в зливову каналізацію і звичайно за зиму вона замулювалась»   розповідає колишній начальник Управління ЖКГ Юрій Бехтір.

31-го січня 2017-го року на сесії Полтавської міськради депутати прийняли рішення щодо «Міської шляхово-експлуатаційної дільниці».

«В зв’язку з ліквідацією комунального підприємства зливова каналізація залишається на балансі міської влади» розповідає колишній начальник Управління ЖКГ Юрій Бехтір.

Журналісти Суспільного звернулися до діючого керівника управління житлово-комунального господарства Сергія Сінельніка.

Приймальня: «Вибачте, його зараз немає на робочому місці. Він виїхав на комісію» 

Телефон його заступника Костянтина Малька не відповідав. Ми надіслали інформаційний запит до Полтавської міської ради, щоб з’ясувати: на чиєму балансі зливова каналізація міста.