Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Гавкіт та сморід: полтавський притулок для собак заважає жителям

Гавкіт та сморід: полтавський притулок для собак заважає жителям

Сімдесят вісім років Валентина Міщенко живе на вулиці Сосюри, що у Полтаві. Жінка скаржиться на сморід та гавкіт від приватного притулку, що за її парканом.

"Все місто возить собак , везуть і везуть. Я з ним спілкувалася, говорила: «Як ти собак тримаєш, в тебе собаки голодні. А він: так голодні. Кажу: що ти даєш їм їсти? Каже: вода і хліб. Весь час гавкають, цілу ніч гавкають, бо хочуть їсти», - каже Валентина Міщенко, живе на вулиці Сосюри. 

Притулок «Ліра й Ральф» з’явився тут шість років тому, розповідає  Світлана Позивайло.

"Відкрили цей притулок, тут дуже скаржились сусіди, тому що сміття не вивозилось, мух повно, опаришів повно. Як літо – сморід страшний . По-перше, година ночі собаки лають , він на них кричить", - каже Світлана Позивайлова, живе на вулиці Сосюри.

Власник цього приватного притулку -  Олександр Карамушко.

Олександр Карамушко, утримує 120 собак:  "Вони постійно їдять, їдять кожен день, сплять на сухому, за цим всі дивляться. Зараз тут 120 собак і десяток котів. Не дуже санітарно. Нам був припис з санстанції з’їхати звідси ще в 2013 році , але в приписі було написано: з’їхати звідси, коли збудують притулок. Ми підбираємо, що люди привозять, і в притулок. Притулку досі немає".

Волонтерка Марія Паршин говорить: колеги прибирали у притулку.

Марія Паршин, волонтерка: "Звісно, згідно з санітарними нормам це не дуже добре. Наші друзі, зоозахисники, провели там прибирання. І чим може допомогти кожен мешканець Полтави – взяти тварину додому".

У руках Олексія Куща, який проживає неподалік притулку, звернення та відповіді від різних служб щодо притулку.

"Вирішили колективно написати лист в інстанції: у ветслужбу,санепідемстанцію, міськвиконком. Все закінчувалося тільки відписками. В 2013 році була відповідь від начальника Терели «Повідомляємо, що по вашим зверненням  була проведена перевірка . В ході розслідування по даному факту ознак кримінального правопорушення не було", - розповідає Олексій Кущ, живе на вулиці Сосюри.

Вихід із ситуації розповів юрист Богдан Яненко.

кщо громадяни не можуть знайти  спільну мову зі своїми сусідами, не можуть врегулювати це питання в мирний спосіб, не можуть залучитися допомогою державних органів, то їм доведеться звертатися з позивною заявою до судуВ цій позивній заяві вони повинні посилатися на докази, які підтверджують,  ті обставини, які викладені в позиві, в тому числі, що один з сусідів створює їм незручності", каже Богдан Яненко, юрист