Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві в житловому будинку більше двох місяців немає газопостачання

У Полтаві в житловому будинку більше двох місяців немає газопостачання

«Крани перекриті, купила електричну плитку»  «Плачу багато за електроенергію. Раніше я платила до ста кіловат, тепер – 180. І консервація, і їсти приготувати…» 

Мешканка будинкуЛідія Захарченко у коридорі показує місце, де витікав газ 25-го липня цього року. Того дня їм газ відключили.

«Оцей кран йде вгору  на чотири квартири. Моя друга, восьма, чотирнадцята та двадцята»  00.16   00.20 «Саме в цих квартирах третій місяць немає газу» Я тут живу більше 20-ти років і його ремонтують дуже часто. Він вже ізношений далі нікуди»  розповіла мешканка будинку Лідія Захарченко.

Жінка каже: зверталася на урядову лінію та до керівника виробничих служб «Полтавагазу» Юрія Самсонова.

«Написала заяву. Все пояснила: робота виконана – просто перекрили кран» «Відповіді на свою заяву не отримала до сих пір. Заява написана першого серпня» розповіламешканка будинку Лідія Захарченко.

«З «Полтвагазу» нам досі не пояснили чого немає в нас газу. У нас заборгованості немає» «У всіх чотирьох квартирах немає заборгованості»   розповіла мешканка будинку Антоніна Гергель.

Власники двох квартир сьогодні звернулися до підприємства «Полтавагаз». Заступник голови правління Сергій Мокрий повідомив: газ відключили через несправність обладнання.

«Балансоутримувач будинку «ЖЕО № 2»  «згідно з правил «Безпеки систем газопостачання», вся відповідальність за утримання внутрішньо будинкових газових мереж покладається на балансоутримувача. Третій розділ «Правил безпеки» «Є наказ яким затверджено оці правила. Він затверджений Міністерством юстиції від восьмого червня 2015-го року» «Питання треба вирішувати в мерії, бо вона несе відповідальність за комунальні підприємства. І звертатися в ЖЕО № 2» говорить заступник голови правління з обліку ПАТ «Полтавагаз»  Сергій Мокрий.

У відповіді на письмовий запит комунальники повідомили.

«Виконання робіт/надання послуг щодо експлуатації, технічного обслуговування, ремонту газорозподільної системи будинків (в тому числі газового вентиля) не передбачені у структурі тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються Житлово-експлуатаційною організацією № 2 ‒ повідомив начальник комунального підприємства Олександр Ландар.

Заступник міського голови Олексій Чепурко каже: утримувати внутрішньобудинкові  газові мережі має «Полтавагаз» .

«Полтавагаз» по тих мережах, які технічно справні газ постачає й нікому за це не платить й знімає плакату з мешканців. А там де виникають проблеми, вони чомусь не хочуть ремонтувати й шукають крайнього» «Мешканці платять «Полтавагазу», тому «Полтавагаз» має обслуговувати ці мережі» «Комунальне підприємство «ЖЕО №2» не може обслуговувати ці мережі – це тягне за собою близько восьми мільйонів гривень фінансового навантаження в рік» «В цій ситуації» «Якщо говорити про мешканців то вони можуть звертатися до суду»  розповів заступник міського голови Полтави Олексій Чепурко.