Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

У Полтаві відбулася акція «Хода за свободу»

У Полтаві відбулася акція «Хода за свободу»

На Театральній площі збираються полтавці на акцію «Хода за свободу». За пів години до початку біля театру близько 200 людей, каже співорганізаторка Наталія Панченко.

Наталія Панченко, співорганізаторка акції «Хода за свободу»: Це буде мирна мовчазна хода .

Мета акції, каже Панченко, привернути увагу полтавців до явища торгівлі людьми.

Наталія Панченко, співорганізаторка акції «Хода за свободу»:
 При працевлаштуванні за кордоном, коли людина виїжджає легально працювати має великий ризик потрапити до сучасного рабства. Прийшов на акцію цей хлопець.

Анатолій Рись, учасник  заходу «Хода за свободу»:Ми будемо вирушати з Театральної площі до Білої Альтанки в чорному вбранні.

З чорною парасолькою – Сергій.

Сергій Щербук, учасник «Хода за свободу»: 
Щоб люди бачили, щоб це було видно. Це тема не досить така позитивна, тому саме чорний колір це і показує.

О 13.30 колона полтавців рушає. Хода у Полтаві – це спільна ініціатива благодійної організації «Світло надії», Обласного молодіжного центру, громадської організації «Unique people», міського та обласного управлінь сім’ї, молоді та спорту. Керівник останнього каже: в області є зареєстровані випадки торгівлі людьми за 2018 рік.

Олександр Буцький, співорганізатор акції «Хода за свободу»: Зареєстровано і надано статус дев’яти людям, що постраждали від торгівлі людьми. Тобто люди звернулися,відповідно, їх повернули завдяки Міжнародної співпраці  з країн,де вони перебували в рабстві.

«Хода за свободу» - це п'ята щорічна міжнародна акція, яку організовують по всьому світу. Минулого року до акції приєдналося чотириста міст в п’ятдесяти країнах світу, повідомив Олександр Буцький.