Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Каріна Попова
Каріна Попова

Сьогодні у Полтаві містяни здають поліетиленові пакети

Сьогодні у Полтаві містяни здають поліетиленові пакети

Юлія Бондаренко прийшла здати пакети, які назбирала вдома. Ось так вона сортує їх за видом поліетилену. Жінка говорить: пакетами не користується. Із собою носить сумку з натуральної тканин. У її колекції – 4 такі торби та 2 «авоськи».

«Коли на касі мене запитують чи потрібен пакет, я відмовляюся. Біля мого дому є невеликий ринок. Багато продавців мене знають. Коли щось купую у них кажуть: вам же без пакетика, вас таких уже троє по ринку ходить», - говорить Юлія Бондаренко, яка прийшла здати пакети.

Приймають пакети в офісі організації «Еколтава». Її представники організували акцію «Збір кульочків». За першу годину, принесли більше 3 мішків з пакетами.Ось звичайний магазинний пакет. Він тягнеться і на ньому немає додаткових наліпок. Так звані «шуршики» - це пакети з-під хліба, печива, круп. Цупкіший поліетилен, який не тягнеться. І так званий тетра-пак. Це теж є одним із видів пластику. Він багатошаровий. 

«Пакетики мають бути не в олії. Мають бути більш-менш чисті. Можуть бути порвані. Головне – щоб на них не було наліпок, стікерів з магазину, щоб були чисті і не масні», - розповідає координаторка збору пакетів Маргарита Мостова.

Сьогодні містяни пакети збирають самостійно і проносять сюди. 23 жовтня представники екоорганізації влаштовують масовий збір пакетів під стінами міськради. Знайдене – відправлять до Харківщини на переробку.

«У кінцевому результаті вони мають потрапити на завод, який переробить їх на граноли. Це буде вторинною сировиною для виготовлення нових речей, наприклад можна зробити одяг. Флісові кофти, які ми вдягаємо взимку, зроблені з пластику», - розповідає координаторка збору пакетів Маргарита Мостова.

Від ста до двохсот років потрібно для розкладання одного поліетиленового пакету, говорить Маргарита Мостова. Із 1 січня 2018 року в Україні запрацювали зміни до Закону «Про відходи», які передбачають сортування сміття та заборону на поховання неперероблених побутових відходів.