Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Каріна Попова
Каріна Попова

Сьогодні, 24-го жовтня у житлових будинках Полтави почали вмикати опалення

Сьогодні, 24-го жовтня у житлових будинках Полтави почали вмикати опалення

Сьогодні, 24-го жовтня у житлових будинках Полтави почали вмикати опалення. Таке рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради. Сьогодні на сезонних котельнях знімали пломби та запускали опалення. У лікарнях та дитячих садочках опалення включили вчора. У школах увімкнуть після канікул.

У Полтавській міській раді ухвалили рішення ввімкнути опалення у місті. Щоб всі житлові будинки Полтави почали отоплюватися, потрібно 2-3 доби, каже заступник міського голови Олексій Чепурко.

«Полтавагазу» потрібно кілька днів, щоб завершити все розпломбування. Там, де вже є перші розпломбовані котельні, «Полтаватеплоенерго» починає роботи. Теплі батареї мешканці відчують завтра.

У дитячих садочках та лікарнях опалення ввімкнули учора. У школах тепло не вмикали у зв’язку з канікулами.

«Дітей у школах немає. Але ми домовилися із керівниками шкіл, «Теплоенерго», що у понеділок діти повинні прийти у прогріті школи» - каже Олексій Чепурко, заступник міського голови

81 котельня забезпечуватиме теплом житлові будинки міста, говорить головний інженер «Полтаватеплоенерго» Олег Баюн.  

«Подати тепло на границю розподілу між балансоутримувачем до вузла обліку теплової енергії в кожному будинку. Надалі роботи по заповненню, налагодженню системи виконує балансоутримувач» - говорить Олег Баюн, заступник головного інженера з експлуатації.

Ось так у котельні по вулиці Коваля, 6 розпочинають опалювальний сезон. Спочатку до системи закачують воду та перевіряють тиск у трубах.

«Починаємо розпал. Спочатку включаємо димосос, потім вентилятор, виставляємо параметри.Потім виставляємо розряження, тиск на вентиляторі та починаємо розпалювати.У нас є такий факел. Сюди заливаємо солярку. Його вставляємо ось сюди. Піднімаємо клапан, відкриваємо один кран, другий. Розпалюємо. Потім закриваємо крани. Таку процедуру робимо з усіма печами.»- каже Людмила Новікова, оператор газової котельні.

Розпалювання триває 20 хвилин. Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, затверджених постановою КабМіну, опалювальний сезон розпочинається тоді, коли середньодобова температура повітря протягом 3 днів нижче, ніж 8 градусів тепла. Відповідне рішення ухвалюють органи місцевого самоврядування.