Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У комунальній квартирі, де мешкає чотири родини, не увімкнули опалення

У комунальній квартирі, де мешкає чотири родини, не увімкнули опалення

Це будинок на вулиці Небесної Сотні, 106 у Полтаві.

«У нас вдома немає опалення. В принципі, діти рухливі, бігають. В принципі, дуже тепло вдягати не треба… Але все одно… Коли нам дивитися мультики, то треба вдягатися тепліше, так?»  ‒ розповідає Валерія Гавриш, яка живе у комунальній квартирі.

Цей знімок зроблений 19-го жовтня. Тоді працівники «Полтаватеплоенерго» відрізали труби.

«В принципі, обігріваємось тепловентеляторам. Якщо нам треба скупатися, то теж воду гріємо, а в приміщенні дуже холодно» ‒ розповідає власниця кімнати Валерія Гавриш.

Це - кімната Валентини Суліменко.

«Прийшли два зварювальника з «Теплоенерго» й сказали, що їм дали завдання відрізати мене від теплопостачання. Ось цей шматок труби вони відрізали» «В мене зараз в кімнаті 13 градусів» ‒ каже Валентина Суліменко, яка живе у комунальній квартирі.

«Показую вам – це мої батареї, якими я обігріваюся вночі» «Отак обложився – чотири штуки й спиш собі. Це я готуюся до зими» ‒  Микола Вишнівський, який живе у комунальній квартирі.

Будинок - на балансі «Полтаваобленерго».

«Речниця підприємства «Полтаваобленерго» Ірина Бабенко телефоном повідомила: без інформаційного запиту коментарів не надасть».

Заступник гендиректора підприємства «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин повідомив: балансоутримувач будинку має борг за теплопостачання – це 113 тисяч гривень.

«До нашого підприємства звернулися ПАТ «Полтаваобленерго» щодо розірвання угоди про теплопостачання будівлі за адресою Небесної Сотні, 106. Мотивуючи тим, що вони цю будівлю не використовують – в цьому будинку був розташований навчальний комбінат»  «Було звернення, що вони не використовують дану будівлю і їм не потрібне теплопостачання»  «Дійсно, там мешкає п’ять сімей, які стали заручниками цієї ситуації» Внаслідок якої лишилися без теплопостачання»  ‒ говорить заступник гендиректора «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин.

«Теплоенерго»  нам пояснило, що ми включимо опалення, якщо всі укладуть з нами договір. Четверо людей уклали, п’ятий - не хоче вкладати. Як тепер буде далі, я не знаю» 

«Ось тут кімната 24. Зараз тут ніхто не проживає . Василенко Наталія Олексіївна ‒ вона відмовляється підписувати з «Теплоенерго» договір»  

«Нам необхідне офіційне звернення власниці квартири, яка відмовляється або мотиви цієї відмови. Й після цього потрібно потрапити у цю кімнату» «Там транзитом проходить тепло через цю кімнату, мабуть. Ми ж цього не бачили. Потрібно пройти й подивитися» 06.20 06.57  «Тоді буде видно, що потрібно зробити для відновлення теплопостачання будівлі»  ‒ говорить  заступник генерального директора «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин.

Журналісти Суспільного зв’язалися з Наталею Василенко«Я ще у роздумах, я не знаю...»  «Якщо я не буду підключатися  - там вже пішла тріщина по стіні: буде сиріти, буде опадати, завалиться моя стіна, завалиться там і далі, а людям йти нікуди» «Мені теж не хочеться, щоб воно обвалилося й люди постраждали через те, що я не підвела опалення»