Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

На Полтавщині через погоду буксирували 12 авто та сталося 8 аварій

На Полтавщині через погоду буксирували 12 авто та сталося 8 аварій

За добу на Полтавщині через погодні умови та неуважність водіїв сталося вісім аварій. Про це розповіла речниця патрульних Наталія Ширіпова. Також через сніг та ожеледицю буксирували понад десяток автівок – у Зіньківському та Чорнухинському районах, розповів речник рятувальників області Віталій Шкаревський. 

«Для того, щоб забезпечити авто видимістю, потрібні отакі штучки, які допомагають очистити скло. Ось, будь ласка, є такий наш помічник, який допомагає машину обмести від снігу. Тільки снігу більше додасться, тут з’явиться і лопатка» – розповідає водій Петро Рибальченко.

Петро Рибальченко за кермом 30 років.

«Сьогодні я вже примудрився проїхати не менше, ніж 200 кілометрів. Був у Великій Багачці, їздив трасою Київ – Харків. У Полтаві проїжджав по вулиці Кагамлика, Європейській вулиці. Слизько, але слизько для неуважного і недосвідченого водія. Бо щоб було не слизько, треба вибирати швидкісний режим, гуму відповідну поставити» – каже водій Петро Рибальченко.

«За словами речниці патрульної поліції Наталії Ширіпової, за добу на Полтавщині та в обласному центрі сталося 8 аварій. Одна із них – у Полтаві на перехресті вулиць Героїв АТО та Федора Матвієнка. Тут зіткнулися два автомобілі. Їхні уламки – на узбіччі» – говорить кореспондентка Лілія Пархоменко.

«Більшість причин цих аварій – саме неуважність водіїв і порушення правил дорожнього руху. Це перевищення швидкості, недотримання дистанції, адже в таку погоду гальмівний шлях довший. Потрібно враховувати дистанцію, умикати габаритні вогні або ближнє світло фар » – пояснює речниця поліції Області Наталія Ширіпова.

«За минулу добу рятувальники визволили 12 автомобілів. Це Зіньківський і Чорнухинський район. Це всі випадки, що вони трішки не могли піднятися на гору (1-59). (1-26) Використовуються пожежні автомобілі, які називаються всюдиходами. Вони проїжджають по снігу. За допомогою них і витягуємо» – додає Віталій Шкаревський, речник рятувальників області.

«Звичайні погодні умови. Погода, що викликала такі опади, пов’язана із циклонами, що переміщалися із Балкан. На півночі у нас утворився сніговий покрив 7-10 сантиметрів, а на сході і на півдні 1-2 сантиметри. Кількість опадів була значною» – каже синоптик полтавського Гідрометцентру Людмила Оніпченко.