Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Перевізники у Полтаві вимагають збільшити вартість проїзду вдвічі

Перевізники у Полтаві вимагають збільшити вартість проїзду вдвічі

Приватні перевізники Полтави попередили керівників міської ради, що завтра на маршрути не виїде кожен п’ятий автобус. Це стосується усіх напрямків, повідомив голова Асоціації перевізників Полтавщини Юрій Лупаєнко. Він говорить, що перевізники вимагають збільшити вартість проїзду у громадському транспорті: замість чотирьох – вісім гривень.

Юрій Лупаєнко, голова Асоціації перевізників Полтавщини: На сьогоднішній день справедливий  тариф для міста Полтави  - 8 гривень. Зумовлено це тим, що усі чинники тарифу, складові, які туди входять, подорожчали щонайменше у три рази, а деякі навіть більше, ніж у три рази. Усі перевізники робили розрахунки, здавали до міськвиконкому ще два–три місяці тому. І приблизно 8.50-8.60 у цих розрахунках там виходить. Це тариф без амортизації,без урахування капітального ремонту транспорту.

Юрій Шевчук, директор ТОВ «Глобус Авто Полтава»: Моє підприємство обслуговує маршрути 14, 18, 30, 31 і 48. У три рази з дорожчало пальне, паливо-мастильні матеріали, мінімальна заробітна плата стала більшою у три рази. Приходять люди і кажуть: вибачте, будь ласка, така заплата, яку ми отримуємо, ми не можемо працювати за таку зарплату. Зараз одна-дві машини не виїжджає у день зараз через те, що немає, кого посадити.

Олексій Чепурко, заступник міського голови Полтави:Стосовно цифри 8 – то на наш погляд вона не є правильною, але я розумію, що 4 гривні – це також не обґрунтована ціна. Перевізники зараз подають свої розрахунки, на основі них ми розпочнемо процедуру підняття проїзду. До якої межі – ми прийдемо з перевізниками, але на підставі розрахунків. Це затягнеться на 2-3 місяці, частину часу пройшли.

Тетяна Петрухіна, користується громадським транспортом: Я думаю, 8 гривень – це занадто. Я  ще працюю, то їду на роботу і з роботи. Якщо пенсія 1500 або 2 тисячі, якщо їхати до лікаря, чи до дітей, то це 320 гривень за 20 днів.

Про шляхи розв’язання ситуації, розповів Дмитро Сенчакович.

Дмитро Сенчакович, голова комісії з питань транспорту міськради:Одночасно треба запускати декілька процесів. Один із важливих процесів – розробити нову маршрутну мережу. За цим можна звернутися у Харківський автодорожній університет, вони дадуть своє бачення оптимальної маршрутної мережі. Коли з’явиться нова маршрутна мережа і нові автобуси іншої пасажиромістськості, на це треба накладати новий тариф і його бажано накладати із впровадженням електронного квитка.

Вартість проїзду у громадському транспорті Полтави зросла від 28-го грудня минулого року. Вона складала 5 гривень у маршрутках та автобусах та 3 гривні у тролейбусах. У червні 2018-го Полтавський окружний адмінсуд скасував це рішення міськвиконкому. Із 26 вересня ціну на проїзд на гривню знизили в транспорті комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс». Із 1-го жовтня – у машинах приватних перевізників.