Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
#Звіти_наживо

#Звіти_наживо: впровадження медичної реформи

#Звіти_наживо: впровадження медичної реформи

21 вересня в рамках проекту «Звіти Наживо» в ефірі Суспільного мовника Полтавщини телеканалі “ЛТАВА” звітував заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Юрій Курилко.

В якості запрошених представників громадськості в студії були присутні журналістка Світлана Варвянська, координаторка всеукраїнського руху “ЧЕСНО” в Полтавській області Альона Гончаренко та аналітик Інституту аналітики та адвокації Євгенія Козун.

На початку програми Юрій Курилко звітував про досягнення та виклики під час впровадження медичної реформи на Полтавщині. Заступник директора звернув увагу на проблемність даного процесу, прокоментувавши наступне:

"Реформи робляться тоді, коли дуже погано жити, коли стара система вже не працює. На реформи завжди немає грошей, проти реформ завжди виступає та система, якій треба реформуватися. Найдорожче в реформах – це професійні люди і на це треба звертати увагу в першу чергу”.

На питання щодо кількості укладених декларації з сімейними лікарями Юрій Курилко відповів так:

"На сьогодні на Полтавщині підписано 821 тисячу декларацій з сімейними лікарями. Це 61 відсоток від задекларованої кількості населення і 3 місце в державі”.

В студії також ставили більш предметні запитання, зокрема чи є правдою те, що при температурі не можна викликати додому лікаря. Пан Курилко відповів наступне:

"Якщо висока температура - лікар прийде додому і обов'язково приїде екстрена медична допомога".

В ефірі також прозвучала низка інших запитань, що стосувалися стану лікарень, кадрового забезпечення, довіри громадян до медичної реформи, корупції в медичних закладах.

Повний випуск програми «Звіти. Наживо» можна переглянути на нашому офіційному сайті.